Inline korčuľovanie You are here: Home - Inline korčuľovanie
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Relax na rýchlych kolieskach

Inline korčuľovanie je počas letných mesiacov obľúbenou športovou aktivitou mnohých z nás. Pre začiatočníkov nie je uplne jednoduché pochopiť a naučiť sa princípy pohybu na inline korčuliach.

Ako v každom športe aj tu treba pevnú vôľu, ale neoceniteľné sú predovšetkým rady a feedback od sparinga alebo trénera. Korčuliar – začiatočík si po zvládnutí správnej techniky uvedomí aká je celá táto pohybová aktivita jednoduchá a fyzicky nenáročná. V opačnom prípade dôjde skôr k znechuteniu a postupnému vylúčeniu inline korčuľovania z voľnočasového programu jednotlivca.

Našim cieľom je pomôcť Vám začínajúcim korčuliarom vybudovať pozitívny vzťah k tomuto športu, profesionálnym tréningom tak aby bolo pre Vás korčuľovanie obľúbenu športovou činnosťou s pozitívnym dopadom na Vaše zdravie. Na individuálnych tréningoch sa zameriavame predovšetkým na bezpečný pohyb na korčuliach, padanie, vstávanie, nácvik a zdokonaľovanie korčuliarskeho kroku, obraty, polobraty, jazdu vzad, zmeny smeru, brzdenie. Ďalším podstatným bodom je budovanie akejsi databázy korčuliarskych prvkov, ktoré prispievajú k stabilizácií korčuliarskej techniky.

Korčuľovanie na inline (alebo ak chcete na kolieskových) korčuliach ja náročné predovšetkým na dynamickú rovnováhu. Celý pohyb sa odohráva na mimoriadne malej ploche opory – kolieska korčúľ sú v porovnaní s plochou chodidla niekoľkonásobne menšie. Správnou prezentáciu techniky korčuľovania, dokážeme spolu v priebehu pár tréningov zvládnuť potrebné základy. Napíšte nám a dohodnite si korčuliarsky tréning ešte dnes.

INLINE TRÉNING FAQ

Čo potrebujem na inline tréning?

V prvom rade nám ide o bezpečnosť, takže okrem korčúľ odporúčame aj helmu (cyklistickú), rukavice, chrániče lakťov, chrániče kolien, fľašu s vodou.

Prečo individuálny tréning?

Individuálny tréning je najefektívnejšou formou, kde tréner reaguje priamo na konkrétne požiadavky klienta s cieľom uľahčiť a urýchliť jeho napredovanie vzhľadom na špecifické predispozície a možnosti každého jednotlivca.

Čo sa naučím?

V princípe platí, že klient sa rozhodne na čo sa chce zamerať. Samozrejme tréner načrtne optimálny plán rozvoja vzhľadom na individuálnu úroveň športovej pripravensti, konečná voľba ale zostáva na samotnom klientovi.

Koľko tréningov potrebujem?

Už po pár tréningoch zvládnete základnú techniku korčuľovania vpred, zvyčajne po 4-5 tréningoch je klient schopný samostatne zabrzdiť, zmeniť smer, bezpečne sa pohybovať na korčuliach. Ideálne je absolvovať aspoň 1-2 tréningy týždenne.

Kedy budem mať tréning?

Časový rozvrh prispôsobujeme požiadavkám klinetov, napíšte nám a spolu nájdeme vhodný termín. V prípade nepriaznivého počasia tréning presúvame na iný termín.

Chcem tréning
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0
Connecting
Please wait...
Poslať správu

Momentálne nie sme online. Pošlite nám správu.

* Email
* Správa
Sme online

Potrebujete poradiť?

* Začnite písať...
Sme online!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?